Knives and utensils are essential tools for any kitchen, and with our vast collection you are sure to find something. Our collection of Knives & Utensils are made from durable and environmentally sustainable materials such as stainless steel, bamboo, wood, silicone, and glass. They are easy to use, clean, and store, and they help you prepare and enjoy your meals with minimal waste and environmental impact. You can choose from various types of knives and utensils such as spoons, forks, knives, spatulas, tongs, peelers, graters, and more. Whether you need to chop, slice, stir, flip, peel, grate, or serve your food, we have the perfect knife or utensil for you. Browse our collection of knives and utensils today and find your new kitchen companions!
-
Rated 4.7 out of 5 stars12Regular price $7.95Regular priceUnit price per
Sale price $7.95 -
Rated 5.0 out of 5 stars3Regular price $16.95Regular priceUnit price per
Sale price $16.95 -
Regular price $49.95Regular priceUnit price per
Sale price $49.95 -
Rated 4.8 out of 5 stars22Regular price $4.50Regular priceUnit price per
Sale price $4.50 -
Rated 4.8 out of 5 stars22Regular price $4.50Regular priceUnit price per
Sale price $4.50 -
Rated 4.8 out of 5 stars22Regular price $4.50Regular priceUnit price per
Sale price $4.50 -
Rated 4.0 out of 5 stars2Regular price $29.95Regular priceUnit price per
Sale price $29.95Back soon -
Rated 4.3 out of 5 stars7Regular price $6.95Regular priceUnit price per
Sale price $6.95 -
Regular price $31.95Regular priceUnit price per
Sale price $31.95 -
Rated 5.0 out of 5 stars5Regular price $19.95Regular priceUnit price per
Sale price $19.95 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $31.95Regular priceUnit price per
Sale price $31.95 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $29.95Regular priceUnit price per
Sale price $29.95Back soon -
Regular price $44.95Regular priceUnit price per
Sale price $44.95Back soon -
Regular price $41.95Regular priceUnit price per
Sale price $41.95Back soon -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $84.95Regular priceUnit price per
Sale price $84.95Back soon -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $44.95Regular priceUnit price per
Sale price $44.95Back soon -
Rated 4.8 out of 5 stars71Regular price $89.95Regular priceUnit price per
Sale price $89.95 -
Rated 5.0 out of 5 stars4Regular price $66.00Regular priceUnit price per
Sale price $66.00 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $24.95Regular priceUnit price per
Sale price $24.95Back soon -
Regular price $50.95Regular priceUnit price per
Sale price $50.95 -
Regular price $67.95Regular priceUnit price per
Sale price $67.95Back soon -
Rated 4.8 out of 5 stars71Regular price $59.95Regular priceUnit price perSale price $59.95Back soon -
Regular price $46.95Regular priceUnit price per
Sale price $46.95Back soon -
Regular price $74.95Regular priceUnit price per
Sale price $74.95Back soon -
Rated 4.8 out of 5 stars71Regular price $39.95Regular priceUnit price per
Sale price $39.95Back soon -
Regular price From $19.95Regular priceUnit price per
Sale price From $19.95 -
Back soonRegular price $465.95Regular priceUnit price perSale price $465.95Back soon -
Back soonRated 5.0 out of 5 stars4Regular price $44.95Regular priceUnit price perSale price $44.95Back soon -
Regular price $97.00Regular priceUnit price per
Sale price $97.00 -
Regular price $16.99Regular priceUnit price per
Sale price $16.99 -
Rated 5.0 out of 5 stars4Regular price $52.00Regular priceUnit price per
Sale price $52.00 -
Regular price $93.95Regular priceUnit price per
Sale price $93.95Back soon -
Regular price $107.95Regular priceUnit price per
Sale price $107.95Back soon -
Regular price $59.95Regular priceUnit price per
Sale price $59.95























